Kulawizny u koni, czy szerzej: choroby narządu ruchu u koni mogą się pojawić nawet wówczas, gdy dbamy o wszystko, np. wskutek wypadku na padoku. Czasem jednak my, jeźdźcy i właściciele, mamy swój udział w powstawaniu kulawizny konia. Ale już dziś możesz się do wiedzieć, czego NIE robić i dokładnie Z JAKICH POWODÓW, aby ograniczyć ryzyko pojawienia się ostrej kulawizny u konia lub kulawizny przewlekłej.
Dr Sue Dyson, ekspertka w dziedzinie ortopedii koni pokazuje na swoich szkoleniach, jak trudno jednoznacznie zdiagnozować przyczyny kulawizny. A to oznacza, że niełatwo dobrać również diagnozę. Ale łatwo zaaplikować areszt boksowy, czyż nie?
Dr Gerd Heuschmann, światowej klasy lekarz weterynarii i autor kilku książek, na każdym szkoleniu wypowiada pewne zdanie, którego sens jest następujący: „zrób pewną rzecz z własnymi końmi, a lekarze weterynarii nie będą Ci potrzebni”.
Tą drogą idzie lek. wet. Jerzy Kemilew i już dziś możesz dostać od niego przepis, jak zapobiegać kulawiznom, jak przyśpieszać leczenie kulawizny u konia i dlaczego takie podejście działa. Jeśli więc szukasz pomocy w związku z tym, że Twój koń kuleje, nie daj sobie wmówić, że wyleczy go areszt boksowy, tylko posłuchaj eksperckiego wykładu przygotowanego przez doświadczonego lekarza weterynarii: